Cівалка KUHN SDM відмінно працює в нас уже 12-ий рік Сівалка KUHN SDM висіває насіння із міжряддям 17 см. Може працювати по полю із великою кількістю рослинних решток. Обладнана дводисковим сошником з колесами глибини, прикочувальним котком та котушковою системою дозування насіння та добрив. Сошники кріпляться на паралелограмній навісці, чим досягається копіювання рельєфу поля та посів насіння на точно задану глибину.


SDM_голов_1.jpg

Особливостями сівалки є те, що на ній можливо плавно регулювати норму висіву та норму внесення добрив. Норма висіву насіння регулюється за допомогою гвинта, який плавно змінює робочу частину котушки в зоні дозування. Дозування норми внесення добрив відбувається шнековим дозатором.
Також, перевагою сівалки SDM є її сошники, що мають чистики на дисках, за рахунок чого сівалка може працювати на полях із підвищеною кількістю рослинних решток та
підвищеною вологістю ґрунтів. Також, одночасно при посіві сівалка має можливість вносити мінеральні добрива.


Зернова сівалка KUHN SDM для no-till відмінно працює в нас уже 12-ий рік.


SDM_KUHN.jpg

Директор ФГ «Лунки» (Полтавська обл.)

Ми вирощуємо пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою та люцерну. В обробітку маємо близько 1200 га. Спочатку працювали за звичною всім класичною технологією з оранкою. Однак, потім кількість вологи почала зменшуватись і ми вже не отримували тих результатів, що раніше. Проте важко було перейти на іншу технологію, спробувати щось нове, переконати себе, що потрібно змінюватися. Але я цікавлюся різними новаціями в галузі сільського господарства та зарубіжним досвідом. І зараз у таких країнах як США, Аргентина, Канада близько 80% фермерів працюють за ощадними технологіями. На мою думку, все ж таки це правильна стратегія.

Тому ми також перейшли на нульову технологію. Працюємо таким чином вже 15 років. І хочу відзначити, що стан ґрунту значно покращився, а вміст гумусу за цей час збільшився. Разом з тим ми суттєво скоротили виробничі витрати.


SDM_голов.jpg

Для сівби зернових використовуємо дві механічні сівалки КУН СДМ. Першу придбали ще в 2010 році, й ніхто не вірить, що вона так довго та якісно працює в нас. Ще б пак! З того часу вона не втратила ні вигляду, ні продуктивності. Другу купили в 2017 році. Вони трохи відрізняються за модифікацією. Остання більш вдосконалена, легша в налаштуваннях. У ній покращений висівний апарат і вона має більшу ширину захвату.
Затрати на обслуговування зовсім невеликі. Найбільших коштів потребують, мабуть, імпортні підшипники, втім, ми допрацьовуємо вітчизняні й ставимо їх на сівалку. Недоліки мені важко знайти в цій машині. Вона цілком мене влаштовує. На мою думку, для нульової технології щось краще годі й шукати.
Сівалка дуже зручна тим, що її можна підлаштувати до умов поля. Якщо десь трапляється ущільнений ґрунт, то ми прибираємо прокладки й робимо тиск на сошник більше. Диски добре прорізають землю й насінина кладеться на ту глибину, що нам потрібно.


Я відвідую різні заходи з демонстрацією сільгосптехніки. Але від 2010 року я не бачив кращої сівалки за KUHN SDM. Найцінніше в ній – це її велика вага. За рахунок цього вона добре притискає та прорізає землю. Крім того, можливе внесення добрив з висівом. Також варто зауважити, що це дуже потужна машина. І тому зараз вона має свою оригінальну міцну конструкцію, ми нічого не додавали, ніяк не видозмінювали її.


Та й у користування вона дуже зручна. Налаштування глибини вимагає близько 10 хв, а в новішій сівалці – ще менше. Також у цій машині регулюється кут прикочуючих коліс у залежності до типу ґрунту.


Копіювання поверхні та глибина висіву дотримуюються ідеально. Запчастини зношуються не швидко. Зокрема, диски ми не замінювали з 2010 року за площі посіву зернових – 400 га/рік. Тому це досить потужний і надійний агрегат.


AIKo

Читайте також

Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
12 Июля 2024
Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств
18 Июня 2024
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств
Косарка-плющилка FC 3561
28 Мая 2024
Косарка-плющилка FC 3561